مقالات

معرفی فناوری Active Deterrence

قابلیت active deterrence

معرفی تکنولوژی های داهوا

به طور کلی نصب دوربین مداربسته یک اقدام امنیتی بازدارنده محسوب می شود و افرادی که برای محل کار و منازل مسکونی خود دوربین امنیتی نصب می کنند می خواهند مناطق تحت نظارتشان از هرگونه جرم و جنایتی به دور باشد. با این حال اکثر اوقات دوربین‌ های امنیتی، بی ‌صدا فقط ملک افراد را زیر نظر دارد.

دوربین های مداربسته می توانند هر گونه فعالیت مجرمانه ای را ضبط کنند، ولی به تنهایی در لحظه خطر کاری برای جلوگیری از وقوع جرم انجام نمی دهند و خاصیت بازدارندگی ندارند.

اما دوربین های مداربسته ای که از تکنولوژی Active Deterrence یا بازدارندگی فعال استفاده می کنند می توانند جلوگیری از وقوع جرم را به طور فعال در صحنه انجام دهند، اما این تکنولوژی چگونه کار می کند؟

 

تکنولوژی Active Deterance یا بازدارندگی فعال چیست؟

تکنولوژی بازدارندگی فعال (Active Deterrence) داهوا اقدامی است که توسط یک سیستم نظارتی برای جلوگیری از جرم و جنایت و دفع متجاوزان احتمالی انجام می شود. تکنولوژی Active Deterrence از ورود بیگانگان به مکان تحت نظارت در هر لحظه جلوگیری می کند، به این صورت که هنگام بروز حرکات مشکوک در محیط با به صدا در آوردن آژیر یا تابش نور و یا از طریق چشمک زن و بلندگوی داخلی به فرد متجاوز هشدار می دهد و وقوع جرم را اعلام می کند.

وقتی فرد متجاوز در صحنه حضور می یابد تکنولوژی بازدارندگی فعال یا Active Deterrence هشداری از طریق آژیر، صدا یا چراغ متحرک به جنایتکاران احتمالی می دهد. همچنین به هنگام ورود غیر مجاز، دوربین یا دستگاهی که قابلیت بازدارندگی فعال دارد با دقت بالایی متوجه ورود غیر مجاز شده و در لحظه این حرکت مشکوک را به صورت پیام و یا ویدیو روی نرم افزار تلفن همراه کاربر ارسال می کند.

بازدارندگی فعال از یک تکنولوژی تشخیص حرکت بسیار پیشرفته استفاده می کند که فناوری SMD) Smart Motion Detection) یا تشخیص حرکت هوشمند نام دارد. دوربین ها یا دستگاه های ضبط دارای تکنولوژی SMD می توانند تفاوت بین حرکت انسان و وسایل نقلیه را از سایر انواع حرکت ها تشخیص دهند. بنابراین هر حرکتی را به عنوان سرقت یا تجاوز در نظر نمی گیرند.

در مورد تکنولوژی SMD بیشتر بدانید …

به محض آنکه دوربین مداربسته تشخیص دهد جسم در حال حرکت انسان یا وسیله نقلیه است حرکت را ثبت می کند و اطراف انسان و وسیله نقلیه قرمز می شود و وقتی Active Deterrence یا بازدارندگی فعال در دوربین مداربسته تنظیم شده باشد با تشخیص حرکت انسان یا وسیله نقلیه آژیر به صدا در می آید.

 

قابلیت بازدارندگی فعال داهوا

 

ویژگی های تکنولوژی بازدارندگی فعال (Active Deterrence)

تکنولوژی بازدارندگی فعال (Active Deterrence) داهوا یکی از فن آوری های اصلی در زمینه حرکت در میدان دید دوربین های مداربسته می باشد. نحوه کار این فناوری بسیار شبیه حسگرهای شب در مناطق مسکونی است که به هنگام ورود و راه رفتن افراد در منطقه منجر به روشن شدن نورها می شود.

دوربین های دارای تکنولوژی بازدارندگی فعال می توانند علاوه بر ضبط آنچه اتفاق می افتد، به دور کردن مزاحمان و متوقف کردن جرم کمک کنند و از سرقت،  پارک غیر قانونی خودرو و یا ورود غیر مجاز مردم به مناطق محدود شده جلوگیری نمایند.

توسط قابلیت Active Deterrence مشتریان می توانند برای پروژه ها و سناریوهای مختلف با نیازمندی های گوناگون محصولات با چشمک زن دارای نور سفید یا نور آبی و قرمز را انتخاب کنند. این تکنولوژی از الگوریتم Deep Learning استفاده می کند.

در دوربین هایی که قابلیت تکنولوژی بازدارندگی فعال و محافظت از محیط وجود دارد هنگامی که آژیر محیط و یا آلارم SMD به صدا در می آید، نور افکن و آژیری که در سیستم تعبیه شده فعال می شود و از حضور فرد مزاحم جلوگیری می کند، هم زمان ویدئوی آن اتفاق را نیز ضبط و پیامی از طریق برنامه DMSS به تلفن همراه کاربر ارسال می کند که این امر باعث می شود کاربران از آنچه در صحنه تحت نظارت اتفاق افتاده است، باخبر شوند و راحت تر بتوانند اقدامات لازم را جهت پیشگیری انجام دهند.

علاوه بر این ویژگی ها، دستگاه دارای قابلیت Active Deterrence یا بازدارندگی فعال دارای صدای دوطرفه نیز می باشد و با میکروفون و بلندگوی داخلی خود، امکان مذاکره دوطرفه را ارائه می دهد. بدین وسیله کاربران می توانند با هدف شناسایی شده ارتباط برقرار نموده و صحبت کنند.

این تکنولوژی هوشمند، تمامی نیازهای کاربران در ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ را برای محیط های مستعد خطر همچون فروشگاه ها، ویلاها و انبارها که امکان حمله به آنها وجود دارد فراهم می کند.

 

مزایای Active deterrence  :

با فعال کردن قابلیت Active Deterrence در دوربین به محض ورود غیر مجاز در هر لحظه دوربین هشدار می دهد. وقتی آلارم دوربین بر اثر ورود غیرمجاز فعال شود، اسپیکر داخلی و فلشر داخلی دوربین همزمان شروع به کار می کنند. همچنین کاربر می تواند صدای میکروفون را تغییر دهد و به مزاحمان هشدار دهد که تحت نظر هستند. با هشدارهای دیداری و شنیداری که مستقیماً در این دوربین های مداربسته داهوا تعبیه شده است، دیگر نگران این نخواهید بود که نظارت شما توسط مزاحمان مورد توجه قرار نگیرد.

سایر مزایای بازدارندگی فعال عبارتند از :

نظارت چند زمانی (Time-sharing Monitoring)

تکنولوژی بازدارندگی فعال در دوربین های اسپیددام قابلیت مانیتورینگ اشتراک زمانی و نظارت چند زمانی را ارائه می دهد که امکان نظارت خودکار مناطق کلیدی را در دوره های مختلف بر اساس وظایف زمانی فراهم می کند.

در دوربین های اسپیددام با قابلیت Active Deterrence کاربران می توانند بر اساس موقعیت و زمان به دوربین برنامه زمانی مشخص و معینی بدهند.
برای مثال در هایپرمارکت ها می توان به صورت زیر به دوربین ها برنامه داد:
در طول روز و زمان کاری دوربین روی میز صندوقدار و قفسه ها باشد و در طول شب که ساعت کاری نیست به روی درب ورودی بچرخد.

 

قابلیت active deterrence داهوا

دقت بالای تشخیص

بر اساس الگوریتم Deep Learning دوربین آلارم های اشیا و غیر مرتبط با انسان و وسایل نقلیه را نادیده می گیرد و تنها روی دو مورد انسان و وسیله نقلیه تمرکز دارد. نرخ خطای آلارم اشتباه در این دوربین ها کمتر از یک درصد می باشد.

فناوری بازدارندگی فعال داهوا به طور هوشمندانه ای آلارم های خطا در مورد حرکت اجسام کم اهمیت مانند ریزش برگ ها و باران را به صفر رسانده و فقط مواقعی هشدار ارسال می شود که انسان یا وسیله نقلیه ای هدف تشخیص داده شود، از این رو نفوذ بیگانه را تشخیص می دهد و تلفات احتمالی کاهش پیدا کند.

 

تکنولوژی active deterrence

صدای دوطرفه

کاربران می توانند از طریق نرم افزار تلفن همراه خود توسط میکروفون و اسپیکر داخلی با افرادی که در مقابل دوربین هستند گفتگوی دو طرفه داشته باشند و از راه دور صحبت کنند. همچنین می توانند پیام های آلارم دوربین را از راه دور در تلفن همراه خود از طریق نرم افزار DMSS دریافت کنند.

اپلیکیشن اعلان های هشدار امکان پاسخگویی را برای کاربران به صورت بلادرنگ فراهم می کند و به آنها این امکان را می دهد که در زمان معین هشدار صوتی ارسال کنند و یا به صورت مکالمه دو طرفه با افراد حاضر در صحنه ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این سیستم امکان پخش اعلامیه های از پیش ضبط شده را ارائه می دهد که به کاربران این اجازه را می دهد محتوای گفتاری را با زبان بومی خود سفارشی سازی کنند.

 

تکنولوژی active deterrence داهوا

جستجوی سریع هدف

به وسیله فناوری Active Deterrence جستجوی سریع رویدادها بر اساس ورود انسان و وسیله نقلیه از طریق دستگاه های NVR/XVR امکان پذیر است، که این امر به طور قابل توجهی سرعت جستجوی هدف را افزایش می دهد و راندمان جستجو در دوربین های با قابلیت سرچ سریع هدف تا 98 درصد بهبود پیدا کرده است.

 

فناوری active deterrence داهوا

از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

 

برای مشاهده سایر مقالات سایت کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *